ІМПЕРІЯ МАЄ ПОМЕРТИ АБО ПРО ІІ З’ЇЗД НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ РОСІЇ
Опубліковано: 2023-02-28 in analytics
У першу річницю повномасштабного вторгнення рф в Україну та під час візиту президента Байдена до України в столиці Польщі відбувся II з’їзд народних депутатів росії. В очній роботі форуму взяли участь 38 осіб, а загальна кількість учасників становила 76 осіб, які представляли 36 регіонів рф. Нагадаємо, що у роботі з’їзд народних депутатів росії беруть участь особи, що були обрані депутатами в росії на будь-якому рівні. Самі учасники називають себе протопарламентом і вважать, що мають підготувати юридично-правову базу для постпутінської росії.
Робота II з’їзду проходила в престижному бізнес-центрі у самому центрі ділової Варшави і тривала 4 дні. Перший з’їзд викликав подив, дискусії та недовіру, натомість другий з’їзд можна описати, як чергове засідання давніх знайомих об’єднаних спільною ідеєю і готових працювати. Вітальне слово до учасників виголосив депутат польського парламенту Павел Залевський (партія Польща 2050).
Потім, колишні депутати поринули у безодню дебатів, яку модерував Олександра Овцов (депутата російської думи першого скликання). У перший день було прийнято Акт про мир та Революційний акт, який описує концепцію перехідного періоду. У наступні дні обговорювали концепцію нової (перехідної) конституцію, акт про ЗМІ, акти щодо реабілітації та амністії, концепцію муніципальної реформи.
Дискусій на ІІ з’їзд було багато, інколи вони були поважними інколи дивними та ілюстрували виключно інтелектуальні та ідеологічні переконання учасника, а у певні моменти учасники з’їзду нагадували героїв фільму «Корона Російської імперії, або Знову невловимі» чи «12 стільців». Більшість учасників чесно визнає, що виїхали з росії давно і мало розуміють контекст та можливість впливу на населення російської федерації за нинішніх обставин. Натомість беззаперечним є факт, що дана подія задає тренди і підвищує вимоги до всієї російської опозиції. Такі опозиційні діячі, як Ходорковський, команда Навального, Каспаров та інші вимушені наздоганяти і рефлексувати над постулатами, які ставить з’їзд народних депутатів та особисто Ілля Пономарьов (член виконавчого комітету з’їзду). Варто підкреслити, що самі учасники з’їзду декларують відкритість та бажання співпрацювати з усіма політичними силами російської опозиції незалежно від їх політичних поглядів. Свою роботу учасники бачать виключно, як платформу де обговорюють та пропонують закони, які будуть діяти в новій постпутінській росії.
З’їзд народних депутатів першим задекларував право на самовизначення суб’єктів рф та право на повстання і збройну боротьбу називаючи режим путіна окупаційним та злочинним. Нині, з’їзд визначивши нову назву рф як Російська республіка підкреслив, що майбутня Росія має бути антиімперською і гарантією не відродження імперії.
«Ми свою країну не кинемо назва росія залишається», - зазначив делегат з'їзду Андрей Давидов.
Наступний з’їзд варто очікувати вже у червні цього року, організатори не виключають, що їх з’їзд буде визнаний українською владою на офіційному рівні.
Насамкінець потрібно зазначити, що Польща протягом своєї історії двічі отримувала свою конституцію від росіян. Першого разу це трапилось у 1815 р після утворення Польського королівства в межах Російської імперії, а недотримання згаданої конституції російськими царями призвело до повстань. Другий раз, в 1952 році комуністична влада Польщі узгодила текст конституції зі Сталіним. Будемо сподіватися, що варшавська конституція, яку пишуть самі ж росіяни для постімперської Росії буде втілена у найближчому часі.
Євген Білоножко, аналітик Центру політичних наративів демократії