ЧИ СТАНЕ ПЕКІН БЕНЕФІЦІАРОМ ВЛАШТОВАНОЇ КРЕМЛЕМ КИТАЙСЬКОЇ НІЧИЇ

Опубліковано: 2022-04-04 in analytics

У російській культурі популярним є вислів «китайська нічия», який, очевидно, виник в шаховій спільноті, яка в росії завжди була багатою на гострих на слово та іронічних інтелектуалів. Він означає, що безталанний гравець не може знайти адекватного ходу в складній ситуації під час гри в шахи та, щоб отримати хоча б якийсь бажаний для себе результат, емоційно зносить рукою всі фігури з шахової дошки.

Власне, 24 лютого 2022 року владімір путін влаштував «китайську нічию». В один момент на «великій шахівниці» міжнародної політики було знищено всю систему міжнародних угод, які визначали баланс сил та забезпечували стабільність світового устрою. Вторгнення збройних сил рф та окупація ними території України стала сигналом для всіх суб’єктів світової політики про те, що такі поняття міжнародного права як дотримання суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості кордонів незалежних країн зараз вартують не більше ніж папір, на якому росія підписує договір.

Необхідно зазначити, що 24 лютого москва подолала точку біфуркації своєї історії, нелінійний розвиток якої може привести до найнеочікуваніших результатів. Парадоксально, але анулювавши діючу систему міжнародного права, путін безвідповідально поставився до того факту, що частина території сучасної росії дістались Кремлю саме за міжнародними договорами. Мова йде про німецьку східну Пруссію, що має назву Калінінградська область, китайську частину Приамур'я, фінську Карелію і т.п. 

Вторгнення в Україну, а перед цим визнання Кремлем в односторонньому порядку незалежності квазіреспублік Донбасу, відкрило своєрідний «парад» перегляду приналежності території самої росії. Користуючись ситуацією, керівництво Японії голосно заявило про російську незаконну окупацію кількох Курильських островів. Ще одна, раніше абсолютно немислима ситуація пов’язана із заявою колишнього командувача сухопутних військ Польщі генерала В.Скшипчака про право його країни на володіння Калінінградською областю.  

Проте основним бенефіціаром від «китайської нічиї» може стати Пекін. Китайське керівництво дуже уважно спостерігає за добровільним суїцидом москви в Україні, щоб вчасно скористатися із ситуації. Логічно та символічно, що «китайська нічия» найвигідніша для Пекіну, у якого є достатньо ресурсів та амбіцій, щоб запропонувати власну модель світового устрою. Крім того, в умовах жорстких санкцій та життєвої необхідності для кремля підтримки з боку Китаю, цілком реальним виглядає ситуація з повним поверненням під суверенітет Пекіна всіх земель що Романови свого часу відібрали у Мандаринів. Повірте, що Китай поверне все своє сповна, скільки б часу та зусиль це не коштувало.