НАСЛІДКИ РОСІЙСЬКОЇ ПОВНОМАСШТАБНОЇ АГРЕСІЇ ОКРЕСЛИЛИ В БУХАРЕСТІ
Опубліковано: 2023-09-30 in Події
26 вересня у Бухаресті відбувся українсько-румунський міжнародний симпозіум «Наслідки повномасштабної російської агресії проти України: досвід для нової системи безпеки на континенті».
Цей захід був організований Союзом українців Румунії у співпраці з двома українськими неурядовими організаціями – ГО «Центром політичних наративів демократії» та Благодійним фондом «Суспільні ресурси та ініціативи».
Перед учасниками виступили:
голова Союзу українців Румунії та депутат румунського парламенту Ніколає-Мирослав Петрецький, голова парламентської групи дружби з Україною в румунському парламенті Йон Балан, начальник управління по Східній Європі та Центральній Азії Міністерства закордонних справ Румунії Віорел Кожокару, Надзвичайний та Повноважний посол України в Румунії Ігор Прокопчук.
Виступали також депутати румунського парламенту – лідери громад національних меншин Румунії: кримсько-татарської, польської, сербської, російської, розповідаючи про свою участь у допомозі українцям.
У рамках симпозіуму розглядалися питання, пов’язані з періодом, який Україна переживає після повномасштабного вторгнення. Одним із приводів для організації заходу стало те, що в Україні завершилося дослідження «Російсько-українська війна: 500 днів викликів та змін», яке проводив український науковець Євген Магда. Дослідник також взяв участь у міжнародному симпозіумі та виступив з імпульсною доповіддю. Дискусія концентрувалася навколо проблем деконструкції російського неоімпералізму, ефективності механізмів міжнародного права та політичного реагування, а також українсько-румунських взаємин на тлі російської агресії.
З українського боку у ній взяли участь:
кандидат політичних наук, доцент Національного технічного університету України «КПІ ім. І.Сікорського», директор ГО «Інститут світової політики» Євген Магда,
кандидат історичних наук, докторант кафедри політології та державного управління Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича Наталія Нечаєва-Юрійчук,
з румунського – голова Асоціації «Дім Чорного Моря / Black Sea House», дипломат, доктор Дорін Попеску, ректор Ясського університету «Петрє Андрєй» доктор, професор Сорін Боканчя, директор-засновник журналу «GeoPolitica» доктор Васілє Сіміляну, голова Румунського наукового товариства міждисциплінарних досліджень доктор, професор Константін Хліхор.
Я мав честь модерувати українсько-румунський симпозіум та виступити з науковим повідомленням про міжнародну безпеку, передбачає дотримання міжнародного законодавства, що було абсолютно порушено Росією у 2014 році. Звернув увагу на те як будувалася система колективної європейської безпеки у міжвоєнний період і як ми маємо будувати цю систему європейської безпеки зараз, на необхідності прийняття України в НАТО, оскільки лише неможливість ведення наступної війни росією проти України може забезпечити довготривалий мир у цій частині Європи.
Фото з сайту Союзу українців Румунії